Dzień inny niż wszystkie

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dzisiaj mamy dzień, o którym możemy napisać, że jest inny, niż wszystkie. To właśnie dzisiaj możemy napisać, że nasze życie już nigdy nie będzie takie jak kiedyś. Ci, których kochamy, na których nam zależy odchodzą, bo takie są niestety koleje losu. Takie jest życie. Ani los, ani życie nie jest sprawiedliwe i toczy się własnymi ścieżkami, których nie znamy, ani nie jesteśmy naszymi umysłami ogarnąć. Odchodzą nasi najbliżsi, odchodzą przyjaciele, znajomi, osoby z którymi mniej się lubimy, często sprzeczamy, ale to nie zmienia faktu, że po każdym takim odejściu w duszy i sercu pozostaje smutek, żal i to cholerne pytanie: „dlaczego? Przecież to takie niesprawiedliwe”

No właśnie dlaczego tak jest, że nasz życiowy zegar czasem zatrzymuje się nagle i niespodziewanie, a czasem spokojnie całą tarczę naszego życia obiegnie? Nie ma tutaj reguły, nie ma wytłumaczenia i nie ma sprawiedliwości. Tak jest już to życie ułożone, że wcześniej czy później nastąpi jego koniec. Dla tych co odeszli to, kto wie może faktycznie, inna lepsza droga, tam gdzie nie bólu, zmartwień, smutku, kontuzji, zmęczenia, a nasza dalsza egzystencja jest przepełniona radością i pełnią szczęścia. A może jest to gorsza droga,która prowadzi do świata jeszcze gorszego niż ten, który opuścimy. A może nie ma tam nic i tylko ta sama pustka, taka jak to, która pozostaje w naszych sercach po ich odejściu.

Na razie tego nie wiemy, ale warto mieć nadzieję, że Ci co odeszli, a którzy byli nasz szczególnie bliscy są w lepszym świecie i szykują już dla nas odpowiednie przywitanie. Testują trasy biegowe, po których się razem do końca wieczności przebiegniemy. Nadejdzie to wtedy, kiedy nadbiegnie nas czas. Na szczęście nie wiemy, kiedy to będzie, ale z pewnością nastąpi i wtedy wszyscy się znowu spotkamy. Dzisiaj mamy dzień smutku, nostalgii i zadumania. Czasem taki dzień jest potrzeby i dobrze, że mamy go w naszym kalendarzu.

Z drugiej strony zastanawiam się, czy jeżeli Oni są faktycznie w lepszym świecie, to powinniśmy się cieszyć i radować czekając z niecierpliwością na nasz czas. 

Print Friendly

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.