Bieg na niebiesko czyli bieganie dla Kogoś

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Wczoraj od znajomej biegaczki otrzymałem informację o super wspólnym treningu z podwójnym dnem:

Zapraszamy wszystkich biegaczy z Parkrun Poznań i nie tylko do wspólnego treningu. Bedzie on bardziej świadomy i na niebiesko :)
Tempo pokonania trasy Parkrun dowolne – ważne, abyśmy zebrali się razem o 19:40 i ruszyli na Stary Rynek
„Biegniemy z niebieskimi balonikami po to żeby pokazać, że wspieramy akcję „Polska na niebiesko” i wszyscy ŚWIECIMY dla dzieci z autyzmem.
DLACZEGO ŚWIECIMY?
Bo autyzm diagnozuje się już u 1 dziecka na 100.Dlatego 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, chcemy, żeby ludzie dowiedzieli się, że to ogromny problem społeczny. Żeby mieli więcej zrozumienia i tolerancji dla dzieci. Tak, aby mogły się bawić w piaskownicy z innymi dziećmi.
Żeby przyjęto je do przedszkola, czy szkoły. I żeby w przyszłości ktoś zaoferował im pracę.
Świecimy, żeby stworzyć lepszy świat dla dzieci z autyzmem. Z chętnymi spotykamy się na Poznańskiej Cytadeli.. tam myślę, że część z nas zrobi sobie przebieżkę 5km po trasie jaką pokonujemy co sobotę i dalej ok 19:40 pobiegniemy na Stary Rynek gdzie spotkamy się z pozostałymi osobami biorącymi udział w akcji m.in. z grupą gRUNwald team Poznań.

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób jest to problem zupełnie nie znany i trudny do zrozumienia. Jakaś nowa, wymyślona choroba, o której nikt wcześniej nie słyszał. Jednak problem istnieje i dotyka wiele dzieci, dlatego warto o nim przypominać.  Dlatego mam nadzieję, że w niedzielę w okolicy 19.00, albo i wcześniej spotkamy się na Cytadeli, by pobiec dla tej idei.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.