Jak ustalać cele biegowe

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dla nikogo nie stanowi chyba żadnej niespodzianki stwierdzenie, że kiedy robimy coś, to robimy to w jakimś celu, bo chcemy coś uzyskać, otrzymać.  Pracujemy dla kasy, uprawiamy seks dla rozkoszy, ewentualnie prokreacji, budujemy dom, bo chcemy w nim w zamieszkać i tak dalej i tym podobnie.

W zasadzie podobnie jest z bieganiem, ale może nie zawsze i nie do końca. Tutaj można czasem biegać dla samego biegania i realizacji potrzeb nazwijmy je bardziej duchowych, niematerialnych, niż fizycznych. Może być ktoś, kto lubi biegać dla samego biegania, bez żadnych startów, czasów, ot biega sobie raz, dwa razy w tygodniu, może nawet codziennie, ale sam dla siebie bez żadnego konkretnego celu.  I nikogo to nie dziwi, nikt nie zabrania, po prostu bieganie dla samego biegania.

No, ale większość z nas woli sobie jednak ustawiać takie, czy inne cele. No właśnie, jakie te cele powinny być? Mogą być mierzalne, usytuowane w takim, czy innym czasie w którym mają zostać osiągnięte. Najprostszym i chyba najczęściej ustalanym celem jest pokonanie takiego dystansu  w takim czy innym czasie. Innym może być pokonanie danego dystansu w danym roku. Ktoś inny może pobiec  w kierunku różnych Koron. Możliwości ustalenia sobie celów jest bardzo wiele. Każda osoba może mieć własne. I to jest właśnie super w naszej pasji. To nie jest tak, że każdy ma taki sam, czy wręcz ten sam cel do osiągnięcia. Każda osoba ma swoje i może do nich dążyć.

Powiedzmy sobie szczerze. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie cele sobie ustalamy. Ważne byśmy je ustalili. Jeżeli tego nie zrobimy nasza pasja może się stać sztuką dla sztuki i się nam po prostu wcześniej, czy później znudzi. A tego byśmy chyba nie chcieli. Dlatego ustalajmy cele, modyfikujmy, zmieniajmy w ramach potrzeb i możliwości, bo życie bez celów, niezależnie jakiego typu i rodzaju staje się same w pewien sposób pozbawione tego celu. Ustalając cele, pamiętajmy o jednym: one mają nas motywować, a nie demotywować, dlatego powinny być realne do osiaągnięcia.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.